Історія та цікаві факти з життя Кам'янця-Подільського
Найбільш цікава історія та факти з життя Подільської столиці - Кам'янця-Подільського та його жителів. Цікаво для туристів і не тільки...
Дата народження Кам'янця-Подільського вельми спірна. Існує кілька теорій про його заснування. Новітня теорія говорить нам, що Кам'янець з'явився на початку 1 століття н.е. у той час місто знаходилося в землі Дакії. Вона називалася Клепідава або Петридава. На початку 100-х років нашої ери римський імператор Траян захопив Петрідаву. Місто стало римською колонією. Ця теорія заснована на працях римського історика Птолемея, але вона все ще дуже сумнівна.
Відповідно до наступної теорії, заснованої на археологічних дослідженнях, Кам'янець-Подільський існував ще за часів Київської Русі. У той період місцевість називалася пониззя.
-
Хотинська плащаниця Єлизавети - внучки коменданта Георгія Лозинського
У 1980-х роках на території фортеці проводилися ремонтно-реставраційні роботи. Під час робіт, у північно-західному куті Замкової церкви виявили нішу, в якій знайшли невелику дерев`яну домовину з людськими рештками.
➽ Детальніше
-
Карта план міста 1684 р. Джованно Джакомо де Россі
Це план міста 1684 р. Джованно Джакомо де Россі, виданий в Римі і датований 20 липня 1684р. у вигляді гравюри на мідному листі (мідьорит) розміром 54,5*38,5 см. Джованно Джакомо де Россі підписувався псевдонімом Йоганн Якуб де Рубейс.
➽ Детальніше
-
Кам'янець-Подільський доторкнися до історії своїх предків
Стародавнє місто Кам'янець-Подільський не залишить жодного туриста байдужим до цієї історично-казкової спадщини наших предків. Історія міста дивує і полонить, а кам'яні стіни Старої фортеці навіки залишаться символом її могутності.
➽ Детальніше
-
Історія Хмельниччини
Перше масштабне дослідження пам'ятки ранньозалізного віку - городища чорноліської культури розпочато 1972 року на околиці с. Рудківці Новоушицького району
➽ Детальніше
-
Будинок руського магістрату
Західний фасад будинку Кіріака виходить на червону лінію забудови вул. П'ятницької, як житлова забудова періоду останньої чверті 17 ст. Східний корпус Руського магістрату розташований в глибині подвір'я
➽ Детальніше
-
Що подивитись в Кам'янці-Подільскому
Рекомендації туристам що подивитися в Кам'янці-Подільському самостійно, а також де можна замовити екскурсію по Старому місту і фортеці?
➽ Детальніше
-
Динозаври Кам'янця-Подільського
У південній частині Старого міста Кам'янця-Подільського, на двох земляних терасах, розташований житловий будинок по вул. Вірменській, 2а, який є зразком палацової забудови міста 18 ст. У своїй архітектурі палац зберіг риси ренесансу та бароко.
➽ Детальніше
-
Характеристика і стратегії розвитку Кам'янець-Подільського Заповідника
Регенерація втраченої забудови - є одним з основних напрямів розвитку Заповідника. Основним об'єктом робіт по регенерації є комплекс забудови Польського ринку, де в воєнний період забудова в цілому була зруйнована
➽ Детальніше
У 1200-х роках татари захопили території Київської Русі і змусили князів платити податки. У 1362 році литовський князь Ольгерд розбив татар у битві на річці Сині Води. Він прогнав татар з пониззя і подарував цю місцевість своїм племінникам – чотирьом братам князям Корятовичам.
Третя теорія про заснування міста пов'язана з братами Корятовичами. В його основі лежить Статут Юрія Корятовича, який проголосив Магдебурзьке право за Кам'янець-Подільським у 1374 році. Це перша письмова згадка про місто. З цього часу місцевість стала називатися Поділлям (ще один синонім низовини).
З 1362 по 1430 рік містом правили литовські князі. Наприкінці 1300-х років велике Литовське князівство стало слабким. Вона не могла зрівнятися з міццю Польського королівства. У 1430 році Кам'янець-Подільський був відданий польському королю Владиславу Ягелло.
У період польського панування, що тривав близько 300 років, Кам'янець-Подільський перетворився на сильний Торговий центр, укріплений потужними оборонними спорудами. За цей час було побудовано багато католицьких церков, у тому числі Собор Святих Петра і Павла.
У 1672 році Кам'янець-Подільський був захоплений турецьким султаном Мухаммедом IV. 27 років Кам'янець-Подільський перебував під владою турків. У 1799 році вони уклали мирний договір з Польським королівством і покинули місто. Після цієї Угоди поляки повернулися до Кам'янця-Подільського.
У 1793 році, після другого розколу Польського королівства, Поділля разом з Кам'янець-Подільським перейшло у власність Російської імперії.
У 1917 році монархічна влада в Росії впала після революції. Деякі українські патріоти хотіли створити незалежну Українську державу. Вони створили тимчасовий орган під назвою Українська Центральна Рада на чолі з Михайлом Грушевським. Він був політиком та істориком. Члени Української Центральної Ради мали дуже різні політичні погляди. Отже, UCC не був сильним і розвалився. У 1918 році Павло Скоропадський був лідером українських патріотів. Він став главою держави. Люди називали його "гетьманом". Але Павло Скоропадський не зміг відстояти незалежність країни від армії Радянської Росії. Програвши кілька битв, він відмовився бути главою держави і покинув Україну. Українські соціалісти створили ще одну тимчасову владу, яку назвали українською Директорією з главою-Симоном Петлюрою. Він також був головнокомандувачем українською армією. Але він не міг захистити країну від величезних радянських сил. У 1919 році Кам'янець-Подільський на кілька місяців став столицею Української Народної Республіки. У 1920 році всі члени Української Директорії були заарештовані. Територія України була окупована радянськими військами. Україна стала Радянською Республікою.
Під час Другої світової війни Кам'янець був захоплений фашистами. Він був звільнений в 1944 році. Зараз Старе місто Кам'янець-Подільський є Національним історико-архітектурним заповідником. Це одне з семи чудес України.